Fifth Dimension

EUFORY – AFTERGLOW

Afterglow

Hudba
Fifth Dimension
31.03.2023

Fifth Dimension

Higher and Higher
29. 5. 2018

Higher and Higher

Flying Island Eufory
20. 6. 2015

Flying Island Eufory

Koncerty
O nás

Vznik martinskej päťčlennej kapely sa datuje do roku 2008 a prekvapivo za ňou stojí bubeníčka Miriama, vášnivá fanúšička heavy, glam a hard rocku 80. rokov. Ako napovedá žánrové označenie EUFORY, ich dva už vydané albumy charakterizujú nielen dynamické gitary a výrazovo bohatý hlas speváka Mareka Mila, ale aj hravé melodické linky, ktoré vám môžu pripomínať kapely ako Helloween alebo Primal Fear. EUFORY však hľadia ďalej, čo potvrdzujú aj celosvetové recenzie ich druhého albumu "Higher and Higher". Vo svojej tvorbe sa pohrávajú s kompozičnou výstavbou (majú radi aj prog a kapely ako Dream Theater), ale zapájajú aj syntetizátory a jemné orchestrácie alebo si pre inšpiráciu odskočia na Ďaleký východ.

 

Svojimi nekompromisnými energickými koncertmi si EUFORY už dlhé roky získavajú nových fanúšikov doma na Slovensku, ale aj v Česku, Nemecku a Poľsku, pretože im nikdy nechýba sebavedomý, brilantne spievajúci frontman, vydarené sóla či kvalitná a nápaditá inštrumentácia. Ukázali to ako hostia na turné nemeckých Freedom Call, alebo keď predskakovali slávnym Rage, Powerwolf, Masterplan, Bonfire, Gloryhammer atď. či baštách heavy metalu: festivaloch Masters of Rock alebo Top fest.

 

EUFORY ďaleko prekračujú hranice svojej domoviny a sebavedomo sa vydali na cestu naprieč Európou, a práve preto pre svoj nadchádzajúci album vydávaný pod hlavičkou Smile Music Records spolupracovali s renomovaným štúdiom Fascination Street Studios Jensa Bogrena.