O nás

O nás

EUFORY won the competition – Metal Cup 2018 !!!
9.11.2019 – POWER of ROCK – after party Rockovej maturity
FINALE – Metal Cup 2018 !

Bio kapely

2008:Zrod skupiny EUFORY, na ktorého počiatku stála bubeníčka Miriama Hodoňová ako zakladajúci člen kapely, sa začal písať v r. 2008. Miriama, tvrdá vyznávačka heavy metalu, glam metalu a hard rocku 80tych rokov, začala hrávať na bicie nástroje, za ktorými si drží stabilné miesto v skupine EUFORY až do súčasnosti. Post gitaristu prakticky okamžite už v počiatku vzniku kapely obsadil jej brat Štefan Hodoň ml., ktorého tento nástroj pohltil už v útlom veku a gitara sa stala jeho neodmysliteľnou súčasťou života, jeho štýlom a ďalšou časťou anatómie tela…čiže prakticky všetkým. Nakoľko obaja, Mirka aj Števo, pochádzajú z muzikantskej rodiny, niet divu, že prvými piliermi kapely sa stali práve oni. Spočiatku prevládal úmysel, aby sa EUFORY formovala ako revivalová skupina, hrajúca prevažne skladby od legendárnych DEF LEPPARD.

2009:Príchod skúseného speváka Ľuboša Senka . Ľubo vyplnil prázdne miesto za mikrofónom a kapela sa začala uberať aj cestou, povedzme, troška tvrdšieho soundu.

2010:K jadru kapely pridal ďalší gitarista Ján Adámik. Najprv v kapele pôsobil ako hosťujúci člen, no po krátkej chvíli sa rozhodol v EUFORY zotrvať a posilniť kapelu, nakoľko si so Števom brnkli po tej istej a správnej strune. Jano do formácie zapasoval nie len svojim hudobným cítením a štýlom hrania na gitaru, ale taktiež veľkým srdcom človeka ako takého.

2011:EUFORY zápasí s problémom obsadenia miesta basového gitaristu. Počas tohoto obdobia sa na poste basáka udialo niekoľko personálnych zmien. Tu treba spomenúť konkrétne dve dôležité mená – Lukáš “Žigy” Žingor a Jaroslav Rybárik. Oni boli takisto pri zrode kapely, jej rozmachu a naďalej zostávajú priateľmi a podľa všetkého aj fanúšikmi EUFORY. Patrí im preto veľká vďaka!

2012:Na mieste basového gitaristu sa udiala podstatná a pevne veríme, že posledná zmena. Do EUFORY prijal ponuku veľmi šikovný a cieľavedomý Aďo Benca, ktorý zbytok kapely ohúril svojou tichou charizmou a obrovskou chuťou hrať. Jeho príchod privial novú, čerstvú energiu, ktorú kapela potrebovala ako soľ.

2013:Skúšanie a vystupovanie v Martine a okolitých mestečkách , proste roztáča sa normálny kolotoč.

2014:Začiatkom roka gitarista Jano Adámik po dlhom váhaní z kapely odchádza a prakticky okamžite ho na jeho poste nahrádza výnimočný a talentovaný Peter Drábik, ktorý sa ponuky postu gitaristu s radosťou ujal a za dva týždne skúšania celého repertoáru kapely odohrá svoj prvý, vynikajúci koncert. Týmto si Peter zaisťuje stabilné miesto v kapele. V tom istom roku sa kapely ujíma manažér Jarko Pliešovský. V marci 2014 sa EUFORY okamžite zatvára do nahrávacieho štúdia a pod jeho záštitou kapela nahráva prvý oficiálny singel z názvom „From The Other World“ . Týmto sa Jarko Pliešovský zaradí do kapely, ako plnohodnotný člen EUFORY a je odhodlaný kapelu posúvať aj naďalej nekompromisne vpred.

2015:Pozvanie na post manažera dostáva Štefan „LSD“ Dibdiak. Najprv len oťukávaním a neskôr plnohodnotne pristupuje k formovaniu a ďalšiemu smerovaniu EUFORY . Presadzuje postupné získavanie skúseností a pomocou súťaží pre začínajúce kapely v priebehu roka dávať o sebe vedieť . EUFORY takto žne prvé úspechy u fanúšikov, porotcov i širšieho publika. Zároveň „LSD“ podporuje dokončenie nahrávania a vydania prvého CD kapely . To sa podarí v priebehu 6/2015. FLYING ISLAND EUFORY je názov prvotiny EUFORY . Veríme , že si CD obľúbite a že tieto naše skvosty metalovej hudby bezpochyby hlasno rozbúšia všetky metalové srdcia pod oceľovými a mocnými krídlami novodobého náboženstva menom HEAVY METAL!

2016:Začiatok roka sme absolvovali svoju prvú Tour s repertoárom z albumu. Ohlasy fanúšikov boli výborné , rovnako ako aj recenzie , ktoré nám chodili v priebehu roka 2015 a chodia doteraz. Prečítajte si niektoré tu ! Letné mesiace chceme využiť na prípravu materiálu na druhý album . A počas nášho Winter EUFORY Tour  2016 sme navštívili kluby porozmiestňované po celom Slovensku  !  Ukončili sme to celé akciou “Spomienka na Lemmyho” v BB – snažili sme sa vzdať hold Lemmymu, Motorheadu a odprezentovali sme zopár skladieb z ich repertoáru  .  Skvelý rok 2016 ! 🙂

2017:Tento rok sme začali z ostra , hned festivalový začiatok na Winter TURIEC FEST v domovskom Martine ! Boli sme príjemne prekvapení prijatím fanúšikov – skvelé to bolo ! Letné mesiace sme vypustili a zúčastnili sme sa len pár  vopred dohodnutých festivalov . Medzitým sme navštívili štúdio na dokončenie nahrávok na pripravovaný 2.album  .  Jeho nahrávanie a neskôr mix a postprodukcia nám zabralo všetok čas až do konca roku . Zakončili sme rok na akcii Memmory of Lemmy II .

2018: Začiatok roka sme vyrazili na našu prvú samostatne pripravenú tour  – a hned medzinárodnú ! 🙂 Spolu s Scream Maker (PL) a Power 5 (CZ) sme brázdili kluby v Polsku, Čechách a Slovensku . Výborná skúsenosť to bola pre celý team , ktorý zabezpečoval túto akciu.  29.5.2018 – to je officialny dátum uvedenia nového CD  na trh . Jeho názov – Higher and Higher.  Začína sa kolotoč vystúpení kde predstavujeme novú šou a nové skladby z nového albumu .  zoznam vystúpení nájdete aj tu : Zoznam vystúpení EUFORY.

 

Členovia:

Ľuboš Senko – spev

  Miriama Hodoňová – bicie nástroje

     Števo Hodoň – gitara, spev

       Peter Drábik – gitara, spev

          Adrian Benca – basová gitara

 

KOMENTÁRE